top of page

סרטים

סדרות

סדרות

ענת זלצר מודי בר-און יצרו יחד את הסדרות ״תל אביב - יפו, הקיבוץ, הכל אנשים, במדינת היהודים, 60, גיבורי תרבות ועוד.

 

תל אביב יפו

3 פרקים

כביש 90

5 פרקים

19 דיוקנאות של גיבורי תרבות במובן הישן והעמוק של המושג. כל גיבור מופקד בידיו של במאי דוקומנטרי בכיר, שמביא למפגש עם גיבור התרבות גם את האמנות שלו וההתלבטויות שלו.

סיפורה של העיר העברית הראשונה, שנולדה מתוך יפו, אבל שכנעה את עצמה שהיא נולדה מהחולות. כיצד אימצה לעצמה תל-אביב את דימוי העיר הלבנה וכיצד התמודדה עם העיר האפורה והשחורה שהתפתחה בשולי הדימוי.

אחרי‭ ‬סדרת‭ ‬מסעות‭ ‬טלוויזיוניים‭ ‬אל‭ ‬העבר‭, ‬ענת‭ ‬זלצר‭ ‬ומודי‭ ‬בר‭ ‬און‭ ‬יוצאים‭ ‬הפעם‭ ‬למסע‭ ‬בהווה‭ ‬הישראלי‭.‬‭ ‬ציר‭ ‬המסע‭ ‬הוא‭ ‬כביש‭ ‬90‭ - ‬הכביש‭ ‬הנמוך‭ ‬בעולם‭ ‬והארוך‭ ‬בישראל‭, ‬היחידי‭ ‬שמחבר‭ ‬אותה‭ ‬מקצה‭ ‬לקצה‭, ‬מגבול‭ ‬לגבול‭. ‬

הקיבוץ

4 פרקים

ההיסטוריה הסוערת של הפרויקט הנועז והמקורי ביותר שהציונות הנפיקה, המעבדה הרעיונית והאנושית שבשיאה, היה עמוד האש שלפני המחנה הישראלי. הסדרה מתעדת את ההשפעה העצומה של הקיבוץ על כלל החברה הישראלית, כמו גם על נפשם של הקיבוצניקים עצמם.

סיפורו של הבידור וההומור הישראלי, כמשקף ומבשר של זרמי העומק בחברה ובתרבות. הסדרה, זוכת פרס האקדמיה לטלוויזיה 2004, מלווה את הכותבים והמבצעים של הטקסטים שהצחיקו, השפיעו ועיצבו את הזהות הישראלית.

כאן ועכשיו

7 כתבות

בתחילת שנת 2015, קצת לפני הבחירות ולא הרבה אחרי צוק איתן. יצאנו אל הרחוב בסדרת כתבות, כחלק מהתוכנית "כאן ועכשיו", ופגשנו את הבוחרים. שאלנו מה הבוחרים חושבים? ובמי הם מאמינים? וניסינו לתת במה לכל מגוון הדעות והמגזרים בחברה הישראלית ולהציג מבט מעמיק ופריזמה רחבה על סוגיות הליבה של החברה והנושאים שמערכת הבחירות אולי דווקא מתחמקת מדיון רציני בהן, מעבר לסיסמאות סטריאוטיפים ודמגוגיה.

שישים

6 פרקים

ביוגרפיה של שישה ישראלים וישראליות מן השורה, שנולדו ב- 1948. מתוך ששת סיפורי ההתבגרות וההתמודדות עולה גם הביוגרפיה של דמות שביעית שנולדה באותה השנה – מדינת ישראל.

סרטים

האזרחית אלוני

מסעןת הברווז

האריה שאג פעמיים

בין השורות

עורך‭: ‬עידו‭ ‬מוכריק‭ ‬•‭ ‬תסריט‭: ‬מודי‭ ‬בראון‭, ‬ענת‭ ‬זלצר‭ ‬•‭ ‬צלם‭: ‬עדי‭ ‬מוזס. תחקיר‭ ‬והפקה‭: ‬עמיר‭ ‬כהן‭ ‬•‭ ‬מוסיקה‭ ‬מקורית‭: ‬ערן‭ ‬ויץ

בימוי: גבריאל ביבליוביץ׳, תסריט: ענת זלצר, מודי בר און, גבריאל ביבליוביץ'. צילום: איתי נאמן, בועז יהונתן יעקב, גבריאל ביבליוביץ'. עריכת וידאו: גל מוג'ה. מוסיקה: ערן וייץ. מפיקים: מודי וענת בע"מ (2009) 

בימוי: ענת סרגוסטי. מפיקה: נעמה פיריץ. צילום: אורי אקרמן. עריכת וידאו: נטע דבורקיס. מפיקים: מודי ענת בע"מ (2008).

בימוי: ענת זלצר, גבריאל ביבליוביץ'. תסריט: ענת זלצר, מודי בר-און. עריכת וידאו: גבי ביבליוביץ'. צילום: אורי אקרמן. מוסיקה: ערן וייץ. מפיקים: מודי וענת בע"מ עבור ערוץ 10 (2007).

בימוי: סיון ארבל. תסריט: סיון ארבל, ענת זלצר. צילום: טליה (טוליק) גלאון. עריכת וידאו: מוריס בן מיור. מפיקים: מודי וענת בע"מ, חיים חפר ונוגה טירקל (2007).

סרטים
אודות

אודות

אחרי "הכל אנשים", נענו ענת ומודי ליוזמתם של עמי עמיר ואריק ברנשטיין, אנשי מטר הפקות, ויצרו את "במדינת היהודים" (2003, ערוץ 1, מטר הפקות), סיפורו של הבידור וההומור הישראלי כביטוי לזרמי העומק בחברה ובתרבות ומבשרן של מגמות. הסדרה זכתה בפרס האקדמיה.

 

ב-2007 יצרו השניים את הסרט "האריה שאג פעמיים" (ערוץ 10) על מלחמת לבנון השנייה.  

 

ב-2009 הם תיעדו את תולדות העיר העברית הראשונה בסדרה "תל-אביב-יפו", (ערוץ 10 וערוץ 8 ב-HOT). לאיזון והשלמה, הם המשיכו אל התשובה הסוציאליסטית ההולמת - "הקיבוץ" (2011, ערוץ 8 ב-HOT וערוץ 1, הפקה משותפת עם "יולי אוגוסט הפקות"), שזכתה בפרס האקדמיה ובפרס פורום היוצרים הדוקומנטרים.

 

במקביל לעבודות שבהן מודי ניצב מול המצלמה ומתווך את הסיפור, שאותו ענת מתחקרת עורכת ובשנים האחרונות גם מביימת, יצרו השניים במהלך השנים סדרות וסרטים במתכונות אחרות:

"שישים": ביוגרפיה משולבת של שישה ישראלים שנולדו יחד עם המדינה; "גיבורי תרבות": במאים דוקומנטריים בולטים מתעדים אמנים ישראלים בולטים; "מסעות הברווז": הביוגרפיה של המאייר דודו גבע ז"ל; "שורות שורות": מפגש עם סופרי דור הפלמ"ח ו"האזרחית אלוני" : שולמית אלוני מביטה קדימה בזעם.

 

משנת 2007 ענת ומודי פועלים באמצעות חברת הפקות עצמאית - "מודי וענת בע"מ".

צילום: ערן ויץ

צילום מתוך אתר ערוץ הספורט: נמרוד סונדרס

ענת זלצר ומודי בר-און נפגשו לראשונה ב"הכל פתוח", מגזין לנוער של הטלוויזיה החינוכית. במסגרת המגזין הם צילמו ספיישל של "הכל פתוח" על ביקורו של הרצל בארץ-ישראל וגילו את התשוקה המשותפת שלהם להיסטוריה הישראלית, ואת השפה המשותפת שתתרגם את התשוקה הזאת למסך.

 

למעשה, היה זה פרק הפיילוט של הסדרה "הכל אנשים" (החינוכית 2000-1997), סדרת ביוגרפיות של דמויות מרכזיות בהיסטוריה הישראלית. פרקי הסדרה עדיין משודרים ועדיין מוקרנים באינספור מסגרות חינוך פורמלי ובלתי פורמלי. הדברים שכתבו עליה ההיסטוריונים אייל נוה ואסתר יוגב, מגדירים היטב גם את המשך העבודה המשותפת של מודי וענת:

 

"דוקומדיה טלוויזיונית המקיימת דיאלוג מורכב עם ההיסטוריה ועם הצופה בעת ובעונה אחת, דרמה מרתקת הממוקדת בגיבורים היסטוריים כבני אדם, ומקושרת כל העת למצבי החיים והתודעה של הצופים בהווה"

 

Name *

Email *

Subject

Message

Success! Message received.

צור קשר

צור קשר
bottom of page